Zmęczeni sezonem?



Nic podobnego!
Startujemy z Mistrzostwami PSKO gr. B - koszulki zamówione, gadżety i nagrody kupione, statuetki dla zwycięzców wyprodukowane, dyplomy się drukują, jogurty przywiezione, komisja sędziowska pakuje walizki, zawodnicy już się zjeżdżają ... 299 zgłoszonych :-)

Jutro tj. środa o godz. 18.00 - EKOMARINA, przygotowujemy biuro regat, pokoje dla sędziów, ustawiamy stojaki na żagle, namiot gastronomiczny itp.

W czwartek - biuro regat otwarte od 17.00, jesteśmy od 16.00 - potrzebne będą również wolontariuszki do przygotowania tostów na piątek.
Do zobaczenia!

Cadet

Zapraszam jutro ( wtorek 23.08 ) o godz. 11.00 na trening dla cadeciarzy. Jeśli będzie mocno padać proszę zabrać buty na zmianę i zrobimy trening na sali. 


POZDRAWIAM TRENER TOMEK

Patryk Chełkowski

Mistrzem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11!



Patryk pokonał w Złocieńcu 130 rywali! Tym samym już jako dziesięciolatek wpisał się w historii polskiego Optimista :-)
Patryk jest naszym drugim zawodnikiem, który wygrał te regaty - w 2013 roku w Mistrzostwach PSKO do lat 11 zwyciężył Filip Szmit. Medale do Giżycka przywieźli również: w 2008 r. brąz - Karolina Sołtaniuk, w 2011 srebro - Julia Szmit oraz w 2012 brąz - Filip Szmit.

W Złocieńcu świetnie spisał się cały team dowodzony przez Bogdana Dziekańskiego - szczególnie, że dla części dzieci regaty te były pierwszą w karierze poważną rywalizacją w tak silnie obsadzonej stawce :-)
Brawo Zuchy!

Wyniki chłopców:
1. Patryk Chełkowski
9. Jakub Kluk
15. Kamil Stemplewski
68. Mikołaj Strupiński
83. Jan Fuk
116. Michał Ciechanowicz
126. Kacper Karbownik

Wyniki dziewczynek:
9. Amelia Potejko
21. Maja Cituk
26. Magdalena Skórnóg
45. Lena Cituk
56. Oliwia Siedlecka
63. Hanna Borkowska

Tej nocy na medalistów czekała na Bazie mała niespodzianka:


Kolejny medal Mistrzostw Polski

w historii giżyckiego Lasera!!
W zakończonych wczoraj w Pucku wyścigach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie - mistrzostwach Polski juniorów młodszych brązowy medal w klasie Laser 4.7 Kobiet U16 wywalczyła Julia Rogalska!


W dniach od 18 do 21 sierpnia, na Zatoce Puckiej w klasach Optimist i Laser 4.7 ścigało się 280 żeglarzy z 49 klubów, oczywiście nie zabrakło tam dużej grupy zawodników z Giżycka :-)
Oto wyniki w poszczególnych klasach i kategoriach:

Optimist - Chłopcy

30. Filip Szmit
44. Jakub Kamiński
47. Konrad Dziąba
54. Jakub Kazukiewicz
70. Paweł Kuszewski

Optimist - Dziewczynki
15. Amelia Dziąba
17. Joanna Fabisiak

Laser 4.7 U16 Chłopcy
26. Tomasz Trajnowicz
37. Mateusz Siedlecki
57. Hubert Maczyszyn
63. Bartosz Guz

Laser 4.7 U16 Kobiety
3. Julia Rogalska

Laser 4.7 U18 Chłopcy
16. Michał Strupiński

Laser 4.7 U18 Kobiety
4. Marta Weiss (medal przegrany jednym punktem)
11.Wiktoria Gubin

W Pucku startował też Daniil Fenko, który zajął miejsce 9, ale w klasyfikacji Mistrzostw Polski z uwagi na brak polskiego obywatelstwa nie został ujęty.

Pełne wyniki:
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/wyniki/

Bardzo miłą wizytę mieli dzisiaj

nasi medaliści Mistrzostw Świata i Europy - Julia Szmit i Wojciech Klimaszewski ! Z rąk Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Iwaszkiewicza odebrali serdeczne gratulacje, upominki i życzenia powodzenia na przyszłość :-)